Woodstock neve ma már korszakot jelöl, mégis érdemtelenül vált ilyen jelentőssé. A legendás fesztivált ugyanis nem a New York állambeli kisvárosban rendezték, hanem Bethel közelében, Max Yasgur farmján. Az eredetileg fizetős esemény ingyenessé vált, miután a kerítéseket áttörte a virágemberek hatalmas tömege, ami végül csődbe juttatta a szervezőket.
A fesztivál békésen zajlott, komolyabb rendzavarás nélkül, bár a hatóságokat kezdetben megijesztette a hatalmas tömeg. Több ikonikus zenész lépett fel, mint Jimi Hendrix, Janis Joplin és a The Who, és bár az eredetileg tervezett nyereség elmaradt, a fesztivál a hatvanas évek ellenkultúrájának szimbólumává vált.
Woodstock hatása a mai napig érzékelhető: az eseményt számos dokumentumfilm és zenei kiadvány örökítette meg, és emlékezetét újabb és újabb fesztiválok próbálták megidézni. Az eredeti helyszínen 2019-ben, az 50. évforduló alkalmából kiállítást rendeztek, azonban az évfordulóra tervezett új fesztivál elmaradt, mivel a szervezés során nehézségek merültek fel.
A hatvanas évek idealizált reményei, miszerint a zene harmóniát teremthet különböző társadalmi helyzetű emberek között, egy pillanatra beteljesülni látszottak ezen az esős, sáros hétvégén. Max Yasgur, a föld tulajdonosa, a fesztivál második napján arról beszélt, hogy Woodstock a béke és a szeretet győzelmét jelképezi. Azóta is élénken él az emberek emlékezetében, és a popkultúra egyik ikonikus pillanatává vált.
Képek forrása: Mark Goff, Derek Redmond, Paul Campbell