EGÉSZSÉG
EGÉSZSÉG

Hat leggyakoribb tévhit az elsősegélynyújtásról, avagy mikor árt a jó szándék?

Az elsősegélynyújtás világnapját minden év szeptember második szombatján tartjuk. Múlt hét szombati világnap emlékeztetik az embereket arra, hogy bárki lehet életmentő – nem kell orvosnak lenni ahhoz, hogy kritikus helyzetben helyesen cselekedjünk. Egy dolog azonban biztos: az alapvető ismeretek hiánya vagy a tévhitek követése akár súlyosbíthatja is a sérüléseket. Vessünk egy pillantást a leggyakoribb tévhitekre,

Tovább...
EGÉSZSÉG

Egyszerű és gyors go-to ételek két előadás közé

Minden hallgató találkozott már azzal a problémával, hogy az órarendje miatt az étkezése felborul. Gyakran előfordulhat az is, hogy két előadás között valamit muszáj lenne enned, de ebédelni nincs időd. Ezekre az S. O. S. helyzetekre gondolva összegyűjtöttünk nektek néhány gyors és egyszerű tízórai ötletet, hogy ne a gyomrod korgása szakítsa meg a csendet a

Tovább...
EGÉSZSÉG

Így éld túl a kánikulát!

Nyáron a hőmérő higanyszála gyakran szökik harmincöt fok fölé, a hőség pedig nemcsak kellemetlen, hanem komoly egészségügyi kockázatokat is jelenthet. A kánikula idején szervezetünk extrém terhelésnek van kitéve, különösen az idősek, a kisgyermekek és a krónikus betegséggel élők. De még a fiatal, egészséges emberek is megszenvedhetik a forróságot, ha nem figyelnek oda a megfelelő védekezésre.

Tovább...
EGÉSZSÉG

Adj vért, és ments meg három életet!

Múlt hét szombaton, Június 14-én ünnepeltük a véradók világnapját. Magyarországon is megemlékezünk mindazokról az önkéntes hősökről, akik rendszeresen nyújtják karjukat azért, hogy mások életét megmentsék. A magyar véradók napját külön is megünnepeljük – november 27-én –, de a nyári világnap alkalmat ad arra is, hogy újra átgondoljuk, mit jelent vért adni, miért olyan fontos ez

Tovább...
EGÉSZSÉG

Mit tehetünk, amíg megérkezik a mentő? 

Sokan tudjuk, hogy vészhelyzet esetén a 112-es segélyhívót kell tárcsázni. De azt már jóval kevesebben, hogy mi történik ezután – pontosabban: minek kellene történnie. A mentőszolgálat munkatársai minden nap az életünkért dolgoznak, de van olyan időszak, amikor még nem tehetnek semmit. Ez a percekben mérhető, mégis létfontosságú időintervallum sokszor dönt életről és halálról. Mentők napja

Tovább...
EGÉSZSÉG

Május első keddje – Az asztma világnapja

1998 óta minden év május első keddjén, így idén május hatodikán tartjuk az asztma világnapját. A kezdeményezést a GINA, vagyis a Global Initiative for Asthma nemzetközi szervezet vezette elő az Egészségügyi Világszervezet, vagyis a WHO támogatásával. A világnap apropóján lássunk néhány alapvető információt és fontos tudnivalót a betegségről, amellyel napjainkban hazánkban több mint félmillió ember

Tovább...
EGÉSZSÉG

Egészség a természetben

A természet mindig is fontos szerepet játszott az emberi jólétben, de napjainkban, amikor az urbanizált életmód és a digitális világ egyre inkább elválaszt minket a környezetünktől, egyre többen térnek vissza a természethez, hogy javítsanak mentális és fizikai egészségükön. Nézzük meg, hogyan segíthetnek a közérzetünkön a környezeti változások és a természet.  A kutatások azt mutatják, hogy

Tovább...
EGÉSZSÉG

Április 2. – Az autizmus világnapja 

Minden év április 2-án ünnepeljük az autizmus világnapját, amelynek célja, hogy felhívja a figyelmet az autizmus-spektrumzavarral élő emberek helyzetére és elősegítse a társadalmi elfogadást. Egyetemistaként különösen fontos, hogy tisztában legyünk ezzel a kérdéssel, hiszen egy sokszínű közösség tagjai vagyunk, és mi magunk is alakíthatjuk a befogadóbb jövőt.  Mi az autizmus?  Az autizmus-spektrumzavar egy neurológiai fejlődési

Tovább...
EGÉSZSÉG

Március 21. – A Down-szindróma világnapja 

Manapság rengetegféle világnapot ünneplünk – van köztük mókás vagy teljesen haszontalan, de a legtöbb azért valamilyen hasznos vagy fontos témára hívja fel a figyelmet. Ez utóbbi kategóriába tartozik március 21-e, amely a Down-szindrómával élő emberek mindennapi küzdelmeit, illetve az elfogadás jelentőségét hangsúlyozza. Ismerkedjünk meg kicsit közelebbről e nap történetével, illetve azzal, hogy mi is pontosan

Tovább...
EGÉSZSÉG

Ferencvárosi siker hétméteresekkel 

A 2025-ös Török Bódog Női Kézilabda Magyar Kupa rendkívül izgalmas mérkőzésekkel zárult a tatabányai négyes döntő során. A kupa sorsa végül hétméteresekkel dőlt el, és a Ferencváros történelmi sikert ért el, sorozatban negyedik alkalommal hódítva el a trófeát.  Bronzmérkőzés  A helyosztón a Moyra-Budaörs Handball csapata óriási bravúrt hajtott végre, hiszen fennállása során először szerzett érmet

Tovább...
1367
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.