
Színház: Kovács Sándor (kamaradarab)
- 2025.03.11. 17:30 – 2025.03.11. 23:00
- Csiky Gergely Színház Kaposvár
- 2000.- Ft / Fő
A Kulturális Kalandozások programsorozat következő állomása a kaposvári Csiky Gergely Színház! Meghívunk titeket egy különleges színházi estére, ahol a Kovács Sándor című darabot tekinthetitek meg a Kamaraszínházban.
A program részletei:
- Időpont: 2025.03.11. 19:30
- Helyszín: Csiky Gergely Színház Kaposvár, Kamaraszínház
- Előadás: Kovács Sándor
- Az előadás időtartama: 2 óra 30 perc, 1 szünettel
- Jegyár: 2000.- Ft
- Találkozás: Tudásközpont parkoló 17:30
A program magába foglalja a buszos utazást Kaposvárra, valamint a színház belépőjegyét.
Figyelem, csak az első 50 hallgató regisztrációját tudjuk elfogadni!
A jegyár befizetését az EHÖK Központi Pályázati és Szolgáltató Irodában (7622 Pécs, Vasvári Pál u. 4.) tehetitek meg nyitvatartási időben, időpontfoglalás után.
Az időpont foglalás az alábbi linken lehetséges: https://ehokidopont.pte.hu/hu/account/login
Kérjük, amennyiben regisztrációdtól szeretnél elállni, jelezd a [email protected] címen!
Az előadásról bővebben:
Mihail Ugarov Ilja Iljics halála c. színdarabja nyomán írta:
Vági Eszter – Rajkai Zoltán
Kovács Sándor színmű, valamikor a nem túl távoli jövőben
„Nem vagyok férfi! Én Kovács Sándor vagyok. Egy kovácssándor több mint egy férfi! A férfi az egy fél, a nő meg pontosan ugyanannyi. Hogy állíthatnám magamról, hogy férfi vagyok? Hisz ez azt jelentené, hogy egy egész helyett csak egy fél lennék! Aki félember, az nem lehet többé egész! Annak mindene fél. Félöröme, félbánata. De én kerülöm a veszélyt, és védekezem a gonosz ellen. Igazából félénk vagyok. Úgy kell alakítanom az életemet, hogy nap mint nap ugyanaz, változatlanul menjen végbe, akkor egyenletesen ver a szívem. Ha a szívem és az eszem egyensúlyban van, akkor megvan az idill, a teljesség érzete. A nők megbontják ezt a teljességet. A szerelem, a szenvedély, az a szív túlzása, amely ilyen sötét, ördögi erő. Idill kell a szívnek. Hogy a napok egyenletesen és nyugodtan folyjanak. Hogy a holnap hasonlítson a tegnapra. Hogy örök legyen a nyár, édes az étel és nyugodt az álom. A jóravaló emberek, mivel ismerik magukat, szép nyugalomban és tétlenségben élnek. A kellemetlen történéseket pedig – a betegségeket, a veszteségeket és a munkát – valahogy elviselik.”